Bulutanka Organizasyon tarafından iki yıl süren bir çalışmada tarihimiz araştırılıp, dökümanlar ve kaynak bilgiler toplanıp, fotoğraflar, resimler, kamera çekimleri gerçekleştirerek özel bir koleksiyon hazırlandı.Gülşen Bulut’un koleksiyonu olan kıyafetler başka hiçbir yerde yoktur. Kendi bünyemizde gerçekleştirdiğimiz organizasyon ve defilelerde kullanılmaktadır. Geleneksel ve orijinal Selçuklu Osmanlı motiflerimiz lale, karanfil, yaprak, kuş, çiçek, geometrik desenler ve çintemani motifler Maraş İşi tekniği ile kasnakta ve mekinede uygulandı. Kaftanlar ve cepkenler swarovski, kristal ve değerli taşlarla işlendi. Ayrıca serigrafi baskı ve kumaş boyama tekniğinin de kullanıldığı kumaşlar özel olarak seçildi.

GEÇMİŞTEN CUMHURİYETE MODA TARİHÇESİ KOLEKSİYONUMUZ

  Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet ve günümüz kıyafetlerden oluşan 30 parçalık koleksiyonumuz özel hazırlanmış olup her türlü Açılışlarda 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarında, Anneler Gününde Dünya Kadınlar Gününde ünlü ve profesyonel mankenlerimizle firma veya kurumunuzun tanıtımı için defileler düzenleyebiliriz.

SELÇUKLU DÖNEMİ KOLEKSİYONUMUZ

  Tamamı 25 parçadan oluşan koleksiyonumuz sadece Selçuklu dönemini yansıtmaktadır.Nakış,desen ve renkleriyle tamamen döneminin dışına çıkmayan koleksiyonumuz Mevlana, Nasrettin Hoca, Yunus Emre, Hacı Bektaşi Veli, Ahi Evran gibi büyüklerimizi anma günleri, şenlikler ve festivallerde özel bir defile ile gerçekleştirebiliriz.

OSMANLI KOLEKSİYONUMUZ

  30 parçadan oluşan koleksiyonumuzda sadece Osmanlı döneminin renkleri, motif ve desenlerden oluşmaktadır.

  Osmanlının kuruluş yıldönümünde, Fatih Sultan Mehmet kutlamalarında, Festivallerde yine seçkin profesyonel mankenlerimizle defilemizi gerçekleştirebiliriz.


Defile organizasyonları için teknik alt yapı firmamız tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Defile için podyum kurulumu, ses ve ışık sistemi, defileyi anlatan görsel unsurlar, defile alanı oturma planı vs firmamız tarafından profesyonelce sağlanmaktadır.