Untitled Document
  YURTDIŞI TURLAR  BALKANLAR
BALKANLAR 7 HAZİRAN 2014 7 GECE 8 GÜN
BALKANLAR 7 HAZİRAN 2014 7 GECE 8 GÜN
 

,

 

 

7 GECE-8 GÜN

BAŞTANBAŞA BALKANLAR

07 HAZİRAN(CUMARTESİ)-14 HAZİRAN(CUMARTESİ) 2014

 

ÜSKÜP (1)-OHRID(2)-PODGORICA(1)-TREBINJE(1)SARAYBOSNA(2)

AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!!!

 

ERKEN REZARVASYON FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN…

OTELLER

İki Kişilik Odada kişi başı

Tek Kişilik Oda Farkı

Üçüncü Kişi

0 – 2 Yaş

Çocuk

03 – 12 Yaş

Çocuk

4* OTELLER

499 Euro

 

230 Euro

 

499 Euro

150 Euro

449 Euro

)

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

 

·         7 AKŞAM YEMEĞİ!

·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Üsküp Saraybosna - İstanbul uçak bileti,

·         Belirtilen oteller veya benzerlerinde 7 gece konaklama

·         Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

·         Alan / Otel / Alan transferleri,

·         Otellerde alınacak sabah kahvaltıları

·         Panaromik şehir turları

·         Makedon Gecesi

·         Türkçe rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 

·          Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)

·          Her türlü otel alternatifleri ve kişisel harcamalar,

·          Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

·          Müze ve ören yerleri girişleri,

·          İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro).

·          ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI)

(30)

·          ANKARA-İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI 100 € DİĞER İLLER 120 € KIBRIS 120 €

 

 

                                             TUR PROGRAMI

1.Gün Cumartesi İSTANBUL - ÜSKÜP   

Siz değerli misafirlerimizle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali  kontuarında saat 05:35'de buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile saat 07:35'de Üsküp’e hareket. Yaklaşık 1  saatlik yolculuğun ardından Üsküp’e 0805 ‘de varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Üsküp şehir turu için alandan hareket ediyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Turkçarşısi, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi, Üsküp’ün panaromik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz,Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışverişleriniz için serbest zaman. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor.Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Aksam yemegimizi yerel restoranda canli muzik esliginde almaktayiz.Ardindan hotele transfer.Geceleme otelde.

 

2.Gün Pazar ÜSKÜP-KALKANDELEN-GOSTİVAR-OHRID   

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından özel otobüsümüz ile   otelimizden hareket ediyoruz..Ilk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Ardından duragimiz 14.yüzyılda Osmanlı egemenliği altında kalmış olan Gostivar’dır. Daha sonra Ohrid şehir turu.  Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten,İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

 

3.Gün Pazartesi OHRID – ST NAUM – RESNE – MANASTIR – OHRİD 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız St Naum’dur. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından  Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Turun ardından Ohrid’deki otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

 

4. Gün Salı OHRID -TIRAN –ISKODRA – BAR - PODGORICA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından  özel otobüs ile  otelimizden hareket ediyoruz.Gümrük islemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz.Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii,Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı,Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Sonraki durağımız İşkodra’dır. Ardından Karadağ’ın ana limanı olan Bar’da gezimize devam ediyoruz. Bar gezimiz sonrası Podgorico ‘daki otelimize transfer.Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

 

5.Gün Çarşamba PODGORICA - BUDVA – KOTOR – TREBINJE

Otelimizde alacağımız  sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Budva’dır. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir  mola sonrasinda  muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’da gezimize devam ediyoruz.. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardindan Karadag’da son durağımız önemli tarih, doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’dur. Ardindan aksam saatlerinde Trebinje deki otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi  otelimizde.

 

6. Gün Perşembe TREBINJE-POÇİTEL-BLAGAJ-MOSTAR-SARAYBOSNA    

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle Bosna Hersek’te bulunan bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz Sonrasında, Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz.  Ardından Mostar’a hareket. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'sini görüyoruz. Turumuz sonrası Saraybosna’daki otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

 

7.Gün Cuma SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Saraybona sehir turuna basliyoruz . İlk olarak Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni Turun bitimi ile birlikte Saraybosna’daki daki  otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz akşam alternatif olarak düzenlenecek olan yemekli Boşnak Gecesine katılabilirler. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

Boşnak gecesi (müzikli yemekli yerel restaurantta): 25 €

 

 

8. Gün Cumartesi  SARAYBOSNA – ISTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından transfer saatine kadar serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan yarım günlük Vrelo Bosna- Savaş Tüneli - Baş Çarşı turuna katılabilirler.Bu turumuzda ilk olarak Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’yı ziyaret ediyoruz. Burada size vereceğimiz serbest zamanın ardından, Savaş zamanı iki buçuk yıl bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzeyi ziyaret edip yakın bir tarihte vahşetin yaşandığı ülkede, o günlere ait hikayeleri dinledikten sonra Baş Çarşı'ya transfer. Baş Çarşı da vereceğimiz serbest alışveriş zamanının ardından havalimanına  transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın sayılı ile saat 20:35’te İstanbul’a hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile  23:30`da Istanbul`a varış

Vrelo Bosna- Savaş Tüneli- Baş Çarşı Turu: 45 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

 
 
 

 
Geri Dön Sayfanın başına git