Untitled Document
  YURTDIŞI TURLAR  BALKANLAR
BAŞTAN BAŞA BALKANLAR 13 NİSAN 2014 7 GECE 8 GÜN
BAŞTAN BAŞA BALKANLAR 13 NİSAN 2014 7 GECE 8 GÜN
 
 
 
 
7 GECE-8 GÜN
13 NİSAN(PAZAR)-20 NİSAN(PAZAR) 2013
BAŞTANBAŞA BALKANLAR
Saraybosna-Mostar-Budva-Trebinje-Iskodra-Tiran-Ohrid-Üsküp
AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!!!
 
ERKEN REZARVASYON FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN…
OTELLER
İki Kişilik Odada kişi başı
Tek Kişilik Oda Farkı
Üçüncü Kişi
0 – 2 Yaş
Çocuk
03 – 12 Yaş
Çocuk
3* ve 4* Oteller
599Euro
 
230 Euro
 
599Euro
150 Euro
569Euro
 
ÜCRETE DAHİL SERVİSLER
 
·         7 AKŞAM YEMEĞİ!
·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul –  Saraybosna/ Üsküp - İstanbul uçak bileti,
·         Belirtilen oteller veya benzerlerinde 7 gece konaklama
·         Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
·         Alan / Otel / Alan transferleri,
·         Otellerde alınacak sabah kahvaltıları
·         Makedon Gecesi
·         Boşnak Gecesi
·         Panaromik şehir turları
·         Türkçe rehberlik hizmetleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
 
·         Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
·         Öğlen yemekleri
·         Her türlü otel alternatifları ve kişisel harcamalar,
·         Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
·         Müze ve ören yerleri girişleri,
·         İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro).
 
 
 
                                           TUR PROGRAMI
 
1.Gün Pazar  İSTANBUL SARAYBOSNA                                               
Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali önünde  saat 05:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları TK 1021 sefer sayılı uçakla 07:05’de Saraybosna’ya hareket. 07:55’de Saraybosna’ya varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte panaromik Saraybosna turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme.  Akşam yemeğiniBoşnak müzikleri eşliğinde, eşsiz Boşnak yemeklerinin tadına bakabileceğimiz yerel bir restorantta alıyoruz. Geceleme otelimizde.
 
2.Gün Pazartesi  SARAYBOSNA
Otelde alacağımız sabah kahvaltınmızızın ardından  serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan yarım günlük Vrelo Bosna- Savaş Tüneli - Baş Çarşı turuna katılabilirler.Bu turumuzda ilk olarak Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’yı ziyaret ediyoruz. Burada size vereceğimiz serbest zamanın ardından, Savaş zamanı iki buçuk yıl bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzeyi ziyaret edip yakın bir tarihte vahşetin yaşandığı ülkede, o günlere ait hikayeleri dinledikten sonra Baş Çarşı'ya transfer. Baş Çarşı da vereceğimiz serbest alışveriş zamanının ardından otelimize  transfer. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.
Vrelo Bosna- Savaş Tüneli- Baş Çarşı Turu: 45€
 
 
3.Gün Salı SARAYBOSNA-MOSTAR-TREBİNJE
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardındanilk olarak Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz ve aksam saatlerinde Trebinje deki otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi  otelimizde.
 
4.Gün ÇarşambaTREBİNJE KOTOR St.STEFAN BUDVA – ISKODRA
Sabah kahvaltının ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz. Hirvatistan’dan sonra dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geciyoruz ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor... Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız.Ardindandaki duragimiz muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman.. Turumuzdaki son durağımız  zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir  mola sonrasinda İşkodra`daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği  otelimizde.
 
5.Gün Perşembe  İSKODRA – BARDURRES – TIRAN – OHRID
Sabah kahvaltının sonrası özel otobüs ile otelimizden ayrılıyoruz. Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük islemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır.,Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük islemlerimizi yaptırıp sonrasında Makedonya  Ohrid Gölü’ne transfer. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
 
6.Gün Cuma  OHRID GOLU – STRUGARESNE – MANASTIROHRID
 
Sabah kahvaltının ardından, Resne-Manastır (Bitola) Ohri turu için hareket Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Ohride hareket.. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından Struga`da otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
 
 
7.Gün Cumartesi OHRID GOLU  – STRUGA – KALKANDELEN - ÜSKÜP
Sabah kahvaltının ardından özel otobüs ile Üsküp’e transfer. Ilk duragimiz Gostivar. Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen‘de Alaca cami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati BabaTekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz.. Ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyororuz.Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme.  Aksam yemegini  canlı müzik eşliğinde Makedon gecesi olarak yerel bir restorantta alıyoruz .Geceleme otelimizde. 
 
8.Gün Pazar ÜSKÜP-İSTANBUL
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından odaları boşaltıyoruz ve rehberimizin bildireceği bir saate kadar serbest zaman sonrası Üsküp Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1006 sefer sayılı uçağı ile saat 20:35’de İstanbul’a hareket.Yerel saat ile  23:15`da Istanbul`a varış
 

   

 
 
 

 
Geri Dön Sayfanın başına git